Logo

WEBINARIUM BMP: ZIELONA CHEMIA dla zrównoważonego rozwoju

Date

Thursday, March 25, 2021

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This event is certified, please provide correct information.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email,click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Podanie wszystkich wymaganych danych jest warunkiem uczestnictwa w webinarze.

Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane.

Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne.


 

Agenda

Ochrona środowiska. Jak sprostać wyzwaniom stawianym przez Unię Europejską? Czy można z nich uczynić wyjątkową szansę rozwoju? Weź udział w WEBINARIUM: ZIELONA CHEMIA dla zrównoważonego rozwoju. Ekologiczne technologie i inwestycje 25 marca 2021 roku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Troska o klimat. Wyzwanie i katalizator przemian

Kierunek "być przyjaznym dla środowiska, w którym życjemy" to już nie tylko postulat Unii Europejskiej. To wyzwanie stawiane m.in. przemysłowi, w tym chemicznemu, petrochemicznemu i rafineryjnemu. To także katalizator przemian gospodarczych, które mają miejsce już i będą miały w najbliższej przyszłości.


 Neutralność emisyjna. Z wyzwania uczynić szansę rozwoju

Europejski Zielony Ład jest strategią, której celem jest nie tylko redukcja emisji gazów cieplarnianych, a neutralność klimatyczna. Gospodarka unijna ma ją osiągnąć do 2050 roku.

To olbrzymie wyzwanie. Jak ma mu sprostać polska chemia? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w czasie webinarium. A do tego zastanowimy się, jak z tego wyzwania uczynić wyjątkową szansę rozwoju.


Program wydarzenia:


10.00 Otwarcie


10.05 PANEL I: Zielona chemia okiem prawnika

...czyli o tym jak Europejski Zielony Ład będzie zmieniał sektor chemiczny, Miłosz Tomasik, DWF Poland Jamka sp.k.


10.30 PANEL II: Zielona chemia okiem praktyka


...czyli zielona transformacja w praktyce: 

- działania i inwestycje w zakładach chemicznych; 

- rozwiązania i technologie pomocne w sprostaniu wyzwaniom środowiskowym


10.30 Zawracanie CO2 w procesie produkcji sody w zakładzie CIECH w Inowrocławiu, Marian Szkudlarek, Damian Żórawski, Grupa CIECH


10.45 Ekologiczne i innowacyjne systemy przesyłowe z barierą dyfuzyjną i barierą UV dla przemysłu chemicznego,Jacek Zielke, Radpol S.A.


11.45 PANEL III: Zielona chemia okiem wizjonera

Rola wodoru w osiągnięciu celu, jakim jest neutralność klimatyczna, Magdalena Maj, Polski Instytut Ekonomiczny


12.05 Zakończenie


 

Presenter

Miłosz Tomasik

Jest członkiem Departamentu Ochrony Środowiska i Projektów w Kancelarii DWF Poland. Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, w tym w zagadnieniach dotyczących emisji przemysłowych, ochrony klimatu, oceny oddziaływania na środowisko, pozwoleń na korzystanie ze środowiska, zanieczyszczeń powierzchni ziemi, prawa wodnego oraz gospodarowania odpadami. Doradza w kwestiach związanych z prawem budowlanym, zagospodarowaniem przestrzennym i gospodarowaniem nieruchomościami. Wspiera klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych dotyczących decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, koncesji, pozwoleń zintegrowanych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i opłat za korzystanie ze środowiska. Bierze udział w rozwijaniu projektów w kluczowych gałęziach polskiej gospodarki, w tym największych przedsięwzięć inwestycyjnych w sektorze energetyki konwencjonalnej, poszukiwaniu i eksploatacji kopalin, projektów infrastrukturalnych, oraz zakładów produkcyjnych z różnych dziedzin przemysłu. Wspiera klientów przy wdrażaniu regulacji z zakresu ochrony środowiska i doradza przy opracowywaniu strategii adaptacji do nadchodzących wyzwań.
Presenter

Magdalena Maj

Starszy analityk w zespole energii i klimatu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej z tytułem inżyniera energetyki oraz Politechniki Śląskiej i Instituto Superior Técnico w Lizbonie z tytułem magistra energetyki i zarządzania. Doświadczenie zdobywała pracując w Holandii w startupie technologicznym, w czeskim przedsiębiorstwie energetycznym oraz firmach konsultingowych w Polsce. Jej główne obszary zainteresowań dotyczą technologii energetycznych, miksu energetycznego i w szczególności energetyki wodorowej.